W strefie sztuki

Obcowanie z gliną

 

 

Ośrodek Garncarski w Medyni to garncarskie rzemiosło przekazywane z pokolenia na pokolenie. Połączenie dawnych tradycji i nowoczesnych rozwiązań twórczych. Bogactwo wzorów i kształtów. Pasja tworzenia ceramiki użytkowej i dekoracyjnej.

Do tego malowniczego miejsca dotarły przedszkolaki wraz z nauczycielkami z grupy Kwiatki Bożej Matki oraz Jezusowe Skrzaty, a także parę dni później dzieci z grupy Anioła Stróża i Edmundowe Serduszka.

Uśmiechy na twarzach najmłodszych bez słów zdały relacje o radości wzbudzonej wizytą w tym miejscu. Dzieci z ust przewodników dowiedziały się wiele ciekawostek o starych domach, oraz ich wyposażeniu a także życiu ludzi w dawnych czasach, miały możliwość zobaczenia oraz dotknięcia przedmiotów które wtedy były wykorzystywane w życiu codziennym.

Najwięcej radości jednak przyniosła sztuka, a konkretniej zabawy z gliną. Powstały piękne własnoręczne rzeźby w dowolnej tematyce, a później również wytaczane przez dzieci z pomocą wykwalifikowanych artystów, na kole garncarskim naczynia, które każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą do domu.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top