Św. Stanisław Kostka – patron naszego przedszkola

18 września przypada święto patrona dzieci i młodzieży oraz naszego przedszkola. Z tej okazji w naszej placówce został zorganizowany konkurs plastyczny pod tytułem „Święty Stanisław Kostka w oczach dziecka” – patron dzieci i naszego przedszkola. Celami konkursu było przedstawienie oczyma dziecka sylwetki św. Stanisława Kostki, zwrócenie uwagi dzieci na pozytywne aspekty płynące z posiadania patrona, przybliżanie życia wyjątkowo pobożnego człowieka – św. Stanisława, propagowanie ideału – wzoru do naśladowania, rozwijanie inwencji twórczej dzieci poprzez działalność plastyczną.

Jak można zobaczyć na zdjęciach każda grupa przygotowała piękną i wyjątkową pracę. Pomysłowość, zastosowanie różnych technik plastycznych i wykonanie prac sprawiły, że wszyscy otrzymali w pełni zasłużone pierwsze miejsce.

Tego dnia dzieci wraz z rodzicami oraz pracownicy przedszkola uczestniczyli we mszy św., modląc się aby za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki ten nowo rozpoczynający się rok przedszkolny był czasem miłej zabawy, uśmiechu, wzajemnego wsparcia ale i tak bardzo bezpieczeństwa nas wszystkich.

Scroll to Top